30.03.2014 61. diena 63.1 kg
Zaļais kokteilis no rīta, arī mīksti vārīta ola.
Darbojoties ar mājas lapu - atrodu Youtube kārtējo 7 min pērli - par mītiem attiecībā uz vēzi, holesterīnu, sāli – Skaties šeit Šī ziņa mani atkal stiprina manā pārliecībā.
Vitamīni – zivju eļļa, Zn, Se, Probiotiķis, Chlorella. Sulas kokteilis – greipfrūts, mandarīns, banāns, ābols.
Šobrīd ir grūts brīdis, jo dzīvoju dziļā depresijā, neskatoties uz zaļumu un sulu kokteiļiem, ko triecu iekšā katru dienu. Izlasu online, ka serotonīna (laimes hormons) metabolismam vajag ogļhidrātus !!!! Un man to praktiski nav jau 2 mēnešu garumā! GAPS varbūt ir cēlonis, ka man ir sliktāk??? Nav viegli būt objektīvai, kad pati esmu visā iekšā. Un ir grūti būt pret sevi un kritizēt to, ko pati esmu izvēlējusies. Un kur ir teikts, ka tam avotam ir taisnība? Bet šaubu sēklas kaut kur virs manas galvas lidinās...
Jau kuro reizi atzīstu – nav 1 brīnumlīdzekļa, kas automātiski der visiem. Katrs mēs esam unikāls un tādai jābūt arī mūsu pašu attieksmei pret sevi. Varbūt depresija un mans nogurums ir no zaļajiem kokteiļiem un intensīvās organisma tīrīšanās?
Vakariņās ceptas aknas ar sīpoliem, vārītas pupiņas, salāti, ananāss, ingvera tēja.
1 Dumle konfekte nepalīdz depresijai, kas arī bija jāpierāda.
31.03.2014 62. diena 63.1 kg
Zaļais kokteilis no rīta, vēlāk sulas kokteilis, avokado, salāti un akniņa.
Slikta dūša un nespēks no rīta. Ap 12 sliktums mazinās, kad piespiežu sevi ieēst avokado. Vēlāk uzzināšu teoriju, kāpēc tā (sk 63. dienu). Vingrošanas apņemšanās un dejošana sen jau aizmirsušies. Ļoti epizodiski man sanāk tikai presītes un vingrojumi rokām.
Tikai tagad atceros, ka savu zaļo kokteiļu receptes man jau pāris gadus atpakaļ iedeva draudzene Anna. Toreiz izdrukāju, un, paldies, noliku kastītē, tagad pat nezinu, kur tā ir. Un man vajadzēja vairāk kā 2 gadus, lai beidzot izaugtu pati līdz šai nepieciešamībai uzsākt lielo sulu kūri. Tā jau diemžēl ir, ka katrs mēs paņemam tikai to, ko mums tajā brīdī vajag un kad esam gatavi sadzirdēt.
Vēl vairāk man jāsmaida par domu, ko atradu Juice Master grāmatā, ko kopā ar sulu spiedi nopirkām jau pirms vairāk kā 5 gadiem. Grāmata ir tik koša un skaisti iekārtota, jau šķirstot vien sagribas to visu baudīt. Bet Ievadā autors tā arī pasaka, ka lielais vairums cilvēku izmēģina TIKAI 1 recepti no grāmatas! Es toreiz iebildu, nē, nē, mēs citādi esam, mēs gan.... Un tikai vēlāk ar kaunu nācās atzīt, ka autoram Jason Vale atkal ir taisnība, jo tālāk par to 1 recepti toreiz netikām. Bet kā redzi, laiks dara brīnumus, un 2014. gadā es izmēģinu ne vien receptes no šīs grāmatas, es radu arī savas, un piedevām dalos ar Tevi!
1.04.2014 63. diena 63.7 kg
Zaļais kokteilis no rīta 7 zaļumi Tavai veselībai. Recepte šeit
Sulas kokteilis, kas paliek pāri bērnu neizdzerts, kafija - lielā krūze.
Vitamīni – zivju eļļa, Zn, Se, Mg, chlorella pulveris. Šie mikroelementi vajadzīgi, lai vadītu laukā no organisma smagos metālus. Probitotiķa vietā šorīt manis pašas raudzēts kefīrs. Ar šo visu mierīgi varu iztikt līdz pat 10 no rīta, kas arī esot labi, jo laiks no 4-10 rītā esot aknu tīrīšanās laiks, tātad intensīvas organisma detox stundas. Ir labi apzināties, ka ar sulām to palīdzu. Pēc 10 sāku grabināties un meklēju mandeles, ko iegrauzt. Kur ir palikusi mana lielā apetīte no rītiem?
Tagad domāju, ka mans organisms patiesi tīrās, pateicoties zaļajiem kokteiļiem no rītiem un dārzeņu/augļu sulām pa dienu. Ar to ari skaidroju iepriekšējo dienu pagurumu un pat depresīvo noskaņojumu.
Un, sevi vērojot no malas, smaidu, ka, izrādās, pat šāda fiziska tīrīšanās notiek it kā pa slāņiem. Šo jau zinu no homeopātijas, ka nereti cilvēkam pirms uzlabojuma ir vērojams simptomu pasliktinājums. Jebšu, to, kas bijis nomaskēts ar zālēm daudzus gadus, nevar dabūt no organisma laukā citādi, kā vien izceļot atkal gaismā, padarot redzamu, sajūtamu, izdzīvojamu, pirms no tā atvadīties pavisam.
Redzu, jūtu, ka tas pats darbojas fiziskā plāksnē – piemēram, smago metālu nosēdumi kaulos, nervu šūnās, smadzenēs un citur, kas tur krājušies gadiem, nevar izlekt no ķermeņa laukā vienkārši tāpat. Tiem vispirms ir jāiešķīst atpakaļ asinīs, piemēram, ar zaļo kokteiļu palīdzību, zāļu tējām, badojoties vai citām detox metodēm, un tas tad ir brīdis, kad, toksīniem nonākot asinīs, sajūtamies slikti. Man sulu process, acīmredzot, izcēla virspusē un dienasgaismā depresiju. Kas, savukārt, vedina domāt, ka varbūt mana organisma piesārņojums ir īstais depresijas cēlonis? Ja tā, tad GAPS diēta ir ceļš, kā atveseļot manu organismu ilgtermiņā, piepalīdzot ar sulām, pārtikas piedevām uc.
Kad toksīni atkal nonāk asinīs, ir ļoti svarīgi organismam palīdzēt sliktās vielas no ķermeņa izvadīt – gan dzerot daudz ūdeni, lietojot probiotiķus, kefīru, chlorella, arī ēdot, un, protams vingrojot, kas paātrina vielmaiņu un līdz ar to arī visus attīrīšanās procesus. Jo toksiskās vielas nevar izvadīt citādi no organisma, kā tām kaut kur piesaistoties, piemēram, olbaltumvielām vai šķiedrām. Tāpēc, ja ķeries klāt nopietnai attīrīšanās kūrei, izlasi visus par un pret, arī riskus, svarīgi saprast, kā nekaitēt savam organismam vēl vairāk.
Piemēram, lasi iedvesmai Dr Mercola rakstu Mercury detox protocol
Jau ceturto dienu palīdzu savam organismam attīrīties arī ar homeopātiskajām zālēm. Lietoju Sulphur 6X no rīta, Nux Vomica 6X vakarā. Šādi 10 dienas.
Šodien top frikadeļu jeb bumbiņzupa, kā mani bērni to iesaukuši, ciemojoties pie vecāsmātes, kur parasti tiek lutināti ar bumbiņzupu visu citu kārumu starpā.
Atkal artišoks. Un vakarā otrs, jo esmu vienīgais fans ģimenē. Un, ui, cik labi tas garšo kopā ar olīveļļu un sāli, i balzāmetiķi nevajag. Laikam man tomēr trūkst labo tauku organismā, ja vēl pēc plkst 21 man iet iekšā tik labi vairākas porcijas olīveļļas. Būs jāpiedomā vairāk. Un starp citu, kopš nesena laika atļaujos lietot vairāk arī sāli. Kad atcerēšos, kāpēc, uzrakstīšu. Šūnām to vajag, lai normāli funkcionētu, jo Na un K jonu līdzsvars ir tas mazais motoriņš, kas darbina katru mūsu šūnu.
Kā jau laikam minēju, manai GAPS diētai ir 3 mērķi:
2.04.2014 64. diena 63.6 kg
Steiks, bumbiņzupa, sulas
3.04.2014 65. diena
Vakar pat nepaguvu neko pierakstīt, jo biju pārņemta ar rakstu Autisma dienā. Šodien rakstu par sausu ādu, un tās barošanu no iekšpuses. Lasi te
Un aizdomājos, cik es pati apēdu taukus, liekas, ka par maz – cepšanai izmantojam kokosriekstu eļļu, Gī un sviestu (kad izbeigušies Gī krājumi), lieku klāt skābu krējumu, kur vien varu. Olīveļļa un valriektsu eļļa salātos un dažreiz svaigajās sulās. Zivju eļļas kapsulas no rīta. Nu, un kāda gaļiņa vai zivs, avokado rieksti, olas. Saprotu, ka manai ādai ar to vēl nepietiek. Lai gan liekas, ka nagi beidzamajā laikā palikuši nedaudz stiprāki.
Lai gan mani vingrošanas uzplaiksnījumi ir ļoti epizodiski un pavisam negari, tomēr pamazām atkal vēroju, ka roku muskuļu reljefs sāk atgādināt kaut ko agrāk redzētu. Tātad pat manas retās atspiešanās reizes ir nozīmīgas un pamazām dod rezultātu. Tāpat vēroju savu vēderu, jo, liekas, ka manas smieklīgās presītes aktivitātes vannas istabā arī manam ķermenim nepaliek nepamanītas. Nu, par redzamu presi to vēl ilgi nevarēs saukt, un tāds jau nav arī mans mērķis. Tomēr mazie bonusiņi savā izskatā priecē un vedina turpināt iesākto.
Taču nepārproti, es te nemusinu uz mazkustīgu dzīvesveidu. Tieši otrādi, es ar GAPS diētu gribētu panākt tādu apziņas stāvokli, ka man vingrot ir kā elpot. Bet, redzi, līdz tam man vēl kāds gabaliņš jāiet.
Un īstenībā es jau sen esmu sev pieņēmusi, ka es nevis „izciešu” diētu, bet vienkārši dzīvoju GAPS stilā jeb ievērojot GAPS principus. Pat Dr Natasha to sauc nevis par diētu, bet par uztura programmu (nutritional protocol). Un tagad es saprotu, ka man beidzot ir jāķeras klāt mājas lapas sadaļai par GAPS, lai to izskaidrotu arī Tev tā plašākā kontekstā.
Šodien atkal saulē pastaipījos un pasauļojos (daru to mājās pie atvērta loga), pēc kā pilnīgi dabīgi sagribējās burkānu sulu. Izspiedu 3 burkānus, 1 selerijas kātu, 1 ābolu, klāt labu karoti olīveļļas un valriektsu eļļas. Pat RIMI mums sludina - dzeriet augļus un dārzeņus! Laimīgi tie, kam pieejami ekoloģiskie. Tie, kam nav, iztiek ar to, kas dabūnams, arī es.
Kopā ar bērniem izmetu līkumu saulē, kamēr viņi uz saviem riteņiem, es aizņemos dēla skrejriteni. Kad saule spīd un diena ieritējusi pēcpusdienā, prāts vienmēr priecīgāks...
Varbūt ar manu depresiju vēl nemaz nav tik traki?
Iepriekšējais ieraksts GAPS diēta 51.-60. diena Nākamais ieraksts GAPS diēta 66.-70. diena
Kā esi ievērojis/usi, www.curantur.lv netiek izvietotas reklāmas. Es šajā vietnē bez maksas un no sirds dalos ar savām zināšanām un pieredzi ceļā uz prieku un labāku veselību.
Ja Tev noder www.curantur.lv lasītais, Tu vari mani atbalstīt ar Ziedojumu, lai šajā lapā arī turpmāk nebūtu jāievieto reklāmas. Pateicos Tev par atbalstu.
Visi raksti šajā sadaļā
HRONOLOĢISKĀ secībā atrodami te
Lapu salāti ar balzāmetiķa un olīveļļas mērciSparģeļi ar sviestu
Zaļais kokteilis veselībai. Kad būšu optimizējusi tā garšu, padalīšos ar recepti
Te nu tā beidzot ir Rīta kokteilis - 7 zaļumi Tavai veselībai
Joanne Faulkner grāmata, izdota 07.03.14