Astma

Smaga tēma, arī man personiski. Pieredze un mācības. Ja lasīji Sākumlapu, tad zini, ka tieši tāpēc mēs šodien varam šeit sarunāties.

Te būs gan par homeopātiskajām zālēm, kas var palīdzēt astmas gadījumā, gan par citiem veidiem, kā palīdzēt bērnam tikt pāri astmatiskajām krīzēm (lēkmēm) un kā stiprināt bērnu ilgtermiņā.

Stāstīšu, ko zinu par bronhus paplašinošajiem preparātiem (Ventolin uc), gan par steroīdu hormonus saturošajiem inhalatoriem (Becotide uc), to lietošanas labajām un ne tik labajām pusēm. Par Becotide plaši vari lasīt Šeit 


Kur lasīt par dabiskām iespējām palīdzēt astmai


Jaunākie medicīniskie pētījumi


Svaigpiens var mazināt alerģiju un astmas izpausmes


Pārdomas, klausoties radio raidījumu par astmu 1.03.2016

Raidījuma viešņas: bērnu alergoloģe Ieva Cīrule, Latvijas tuberkolozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes locekle, pulmonoloģe alergoloģe Ineta Grīsle un mamma Olga Pavlova.

Ko tikai medicīna nevaino Astmas diagnozē - infekcijas, vīrusus, baktērijas, parazītus, gēnus, alergēnus utt. Raidījumā diemžēl tā arī neieskanas vārds Uzturs... Visbiežāk problēmas sākas jau agrāk - ar diatēzi, dermatītu, pārtikas alerģijām un nepanesamībām, kam vēlāk daudzos gadījumos pievienojas astma.

Tā vietā gan abas ārstes, gan studijā esošā mamma stāv un krīt par hormonālu medikamentu lietošanu. Kā dzirdam raidījumā izskanējušajos vairākos pieredzes stāstos, šīs stiprās zāles jālieto daudzus gadus (pat 10 gadus kā mammas Olgas pieredzē ar viņas bērniem), taču tas nebūt nenozīmē, ka bērni tagad veseli un zāles var nelietot.

Vairākas reizes ārstes studijā apgalvo, ka astmu var ārstēt (ar to saprotot ilgstošu zāļu lietošanu), lai gan īstenībā lietotās zāles tikai nomāc simptomus nevis risina slimības cēloni. Mammai, kura jautā, vai bērna galvassāpes varētu būt kā blakusparādība no spēcīgajām astmas zālēm, ārstes atbildot noliedz šādu saistību, tā vietā piedāvājot vai nu mainīt lietotos medikamentus uz citiem, vai sākt ārstēt galvas sāpes ar citām zālēm, jo tam, visticamāk, esot citi iemesli. Ak, vai...

Klausītāja pieredze, pieminot Homeopātiju, protams, raidījumā tiek reducēta un stresa mazināšanu un ticību. Ja jau ar ticību var izārstēt astmu, kāpēc to plaši neizmanto arī medicīna?

Tomēr prieks, ka raidījumā dzirdam dažādas dabiskas iespējas, kā stiprināt bērna organismu un elpceļus - rūdīšana, peldēšana (piebildīšu - lūdzu, tikai ne hlorēta ūdens baseinos), elpošanas vingrinājumi, sāls terapija. u.c.

Ja vēl tam visam klāt nāktu rūpīgi pārdomāts uzturs (izslēdzot graudaugus, pārstrādātu pienu, cukuru utt), tad jau mēs būtu uz pareizā ceļa. Māmiņas veselība ilgi pirms mazuļa gaidīšanas, grūtniecība, tās laikā lietotās zāles, dzemdības, veids, kā mazulis barots - tas viss ietekmē bērniņa veselību. Arī vakcīnas. Ja darītu visu, lai mazinātu lietoto zāļu daudzumu līdz astmas diagnozei, varbūt līdz tai nemaz nebūtu jānonāk. 

Un nebūtu jāmeklē "'vainīgie" gēni un mikrobi...

2016. gada Februāra žurnālā "Ko ārsti tev nestāta" var lasīt manas ģimenes pieredzi ar 2 astmatiskiem bērniem, kuri sen ir veseli, hormonu preparātus nelietojot.     Lai veselība arī Tavā ģimenē.


Vai astmai ir saistība ar uzturu? 30. dec.2 016

Ja esi maza vai lielāka bērna mamma vai tētis, īpaši tāda, kurš pārāk bieži slimo vai jau ir īpašnieks nopietnai diagnozei, velti stundu sava laika, lai noklausītos šo Dr Natasha Campbell-McBride visai skarbo lekciju.

Ja vēlies uzzināt, kā tieši ASTMA ir saistīta ar to, ko dodam bērniem ēst, tad tin video uzreiz uz 35:19 minūtēm, kur 10 minūtēs uzzināsi gan to, kas izraisa astmas lēkmes, gan kā tad bērnam palīdzēt, nesteidzoties uz slimnīcu.


https://www.youtube.com/watch?v=ns1S4Belecg&ab_channel=ConsciousClub


Buteyko elpošana 14. janv. 2017

Buteyko elpošana palīdz astmas un citu hronisku slimību gadījumos. Tā izpaužas kā kontrolēta elpošana, kas ietver elpas aizturi uz dažām sekundēm. Šī metode ietver dažādus elpošanas vingrinājumus, piemēram, elpošanu ar vienu nāsi vai elpas aizturi 5 soļu garumā, kamēr staigājam. Visu uzdevumu mērķis ir piegādāt ķermenim vairāk ogļskābās gāzes jeb uz laiku radīt skābekļa trūkumu, tam ir vairāki būtiski efekti.  

Ogļskābā gāze:

  • palīdz organisma audos labāk izmantot skābekli
  • regulē skābju/bāzu līdzsvaru organismā
  • paplašina asinsvadus un elpceļus

Buteiko elpošana oficiāli atzīta par metodi astmas ārstēšanai Krievijā, Austrālijā un Apvienotajā Karalistē (UK).

Internetā varam atrast ļoti daudz informācijas par šo metodi, te ievietotie ir tikai daži piemēri, ko esmu atlasījusi, kā labus informatīvus vai elpošanu demonstrējošus materiālus.

Par Prof. Buteiko metodi vairāk lasi te www.breathingcenter.com un te www.buteyko.co.uk.

Jebkura elpošanas spēle ar bērniem (balona pūšana, sveces liesmas pūšana no tāluma utt), stiprina elpceļus pretstatā inhalatoriem, kas elpceļus vājina. 

Skaties zemāk video latviešu valodā ar daudzām idejām spēlēm elpceļu veselībai kopā ar mazo.



Elpošanas vingrinājumi plaušu veselībai  14. janv. 2017

Lielisks video latviešu valodā ar daudzām idejām spēlēm bērna elpceļu veselībai.



Šī www.curantur.lv sadaļa (informācija, saites) beidzamo reizi pārskatīta 2022. gada 9. maijā