GAPS konsultantu kursi
Ceļš uz GAPS konsultanta sertifikātu

Lai palīdzētu cilvēkiem visā pasaulē, Dr Natasha Campbell-McBride regulāri rīko GAPS konsultantu kursus, kas atvērti gan ārstiem, gan alternatīvās medicīnas speciālistiem. Šobrīd pasaulē jau ir vairāk nekā 1000 sertificēti GAPS konsultanti. Mācoties Homeopātijas skolas trešajā kursā, es intuitīvi ieinteresējos par GAPS, kas man pavēra veselu pasauli - zināšanas, ka ar uztura palīdzību varam palikt veselāki.

Pēc pāris gadiem - jau ar homeopāta diplomu kabatā, arī man bija lieliska iespēja būt šādos GAPS kursos 2014. gada martā Londonā. 

Šī diena beidzot ir klāt. 2014. gada 15.-16. marts. Dr Natasha Campbell-McBride vadītie GAPS  konsultantu kursi Londonā. Cik labas dienas! Dr Nataša ir apbrīnojama ar savu enerģiju, vēlmi palīdzēt cilvēkiem, dalīšanos ar savu pieredzi. Heathrow lidostas teritorijas hotelītī pavadītas 2 ļoti intensīvas GAPS kursu dienas, mācoties, klausoties, pierakstot, cenšoties neko nepalaist garām. Galva gan vakarā kūp, veselas 40 lpp pierakstu datorrakstā, temps nodarbībām intensīvs, jo apskatāmais materiāls ir ļoti apjomīgs. Tik daudz jaunu ideju un vielas pārdomām. Vēl tas viss jāsakārto, jāapdomā, pirms dalos ar Tevi tepat mājas lapā.

Esam 40 cilvēku no visas pasaules, pat no ASV cilvēki lidojuši speciāli uz šiem kursiem, visi pat nav tikuši, 12 gribētāji palikuši gaidīšanas rindā. Vēlāk no Dr Natašas uzzinu, ka viņas kursos esmu pirmā no Latvijas. Mani kolēģi kas nu kurš - farmaceiti, medmāsas, uztura speciālisti, ārsti, alternatīvās medicīnas speciālisti, arī bezcerīgi smagi slimu bērnu vecāki.

Abās kursu dienās mūs lutināja ar speciāli gatavotām maltītēm GAPS stilā – gardu vistas zupu, zosu taukos ceptiem dārzeņiem, baklažāniem, kukurūzu, zivi, biešu salātiem, neizpalika arī deserts - cepts ābols ar medu. Garšīgi, sātīgi, un veselīgi.

Pat ja GAPS grāmata izlasīta, un daudz kas no runātā ir zināms, abās lekciju dienās daudz jaunu ideju nācis klāt. Ne tikai par GAPS, arī par to, kā palīdzēt vai atvieglot dažādu slimību simptomus. Bet, protams, atveseļošanās sākas no iekšienes un par to jau viss GAPS stāsts. Par to, ka cilvēks nevar būt vesels, ja gremošanas trakts nav sakārtots. Par to visu vairāk dalīšos tepat attiecīgajās www.curantur.lv sadaļās.

Te ātri ieskicēju dažas domas no GAPS kursiem:

  • Bērniem un pieaugušajiem, ja traucē ekzēma, niez vai kairina, ādai ļoti labi palīdz medus. Tas gan pabaro, gan nomierina. Labi palīdz arī avokado.
  • Neiromediatori - serotonīns un dopamīns jeb laimes hormoni - tiek saražoti zarnās, nevis smadzenēs. Tas savukārt nozīmē, ka pat laimīgumu nosaka zarnu mikrofloras veselība:)
  • Lieliska recepte cukura vai jebkāda salduma atkarīgajiem (arī man - pagatavo maisījumu no Gī sviesta, kokosriekstu eļļas un medus, liec burciņā, un ņem līdzi visur, kurp dodies. Kad uznāk kāre pēc salduma, vico iekšā, cik lien. Rezultāts – organismā gan stabils cukura līmenis (tātad nenāk virsū dusmas vai bēdīgs noskaņojums), gan tas pabarots ar veselīgajiem, labajiem taukiem.
  • Šobrīd man ir apņemšanās mājās spiest sulas, lietot katram vajadzīgās pārtikas piedevas, kā minimums, probiotiķus un zivju eļļu, vairāk vārīt zupas, samazināt maizes un makaronu devas bērniem.
  • Ja vakarā bērnam vai pašiem sāk sāpēt kakls, vajag pēc zobu iztīrīšanas uz mēles uzbērt probiotiķu kapsulas saturu un ļaut tam lēnām mutē un rīklē izšķīst. Labās baktērijas pa nakti parūpēsies par kakla veselību, un ir cerības, ka no rīta tas vairs nesāpēs. Varbūt ir vērts šo pamēģināt, pirms doties pie ģimenes ārsta pēc antibiotikām?
  • Nelietot pārtikā margarīnu, sviesta aizvietotājus, cepšanas eļļas, tā vietā cepšanai lietot dzīvnieku taukus, bet salātiem - auksti spiestu olīveļļu. Par to vairāk vēl runāsim sadaļā Uzturs / Ko mēs ēdam

Pēc 2 dienu intensīva darba esmu pagurusi, bet gandarījums liels. Kārtējo reizi apjaušu, cik maz es vēl zinu un cik daudz gribu iemācīties. Un vedināt arī Tevi. Jo visvieglākais ir dzīvot, kā ir, gausties par veselību, cerēt uz brīnumzālītēm, kas pārvērtīs mūsu dzīvi vienā dienā bez mūsu piepūles. Diemžēl, tā nenotiek. Lai mainītu savu dzīvi, uzlabotu veselību, ir aktīvi jārīkojas katru dienu. Ceru, ka www.curantur.lv Tev var būt labs atbalsts šajā ceļojumā. 

Kā teica Dr Nataša – var jau atvest zirgu pie ūdens, bet padzerties jāgrib viņam pašam...

2014. gada 17. martā

Iespaidus GAPS kursu dienās lasi arī manas GAPS dienasgrāmatas 46. un 47. dienā

P.S. 2014. gada 26. martā saņemu priecīgo ziņu no Natasha Campbell McBride - ka man piešķirts GAPS konsultanta nosaukums - Certified GAPS™ Practitioner, CGP.  Informācija par to ir pieejama GAPS konsultantu sarakstā šeitPar savu pienākumu un aicinājumu tagad uzskatu stāstīt par GAPS uztura programmu un tās milzu potenciālu dažādu veselības problēmu risināšanā gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Šis foto kopā ar Dr Natasha Campbell-McBride gan tapis vēlāk - Weston A. Price Foundation konferencē Limerikā 2015. gada februārī. 

Foto Brian MacMahon